Atletico izdržao u Barceloni i postao prvak nakon 18 godina!

Odluka o novom prvaku Španjolske pala je u posljednjem kolu Primere i to na dramatičan način! Atletico iz Madrida izdržao je na Camp Nou i izvukao 1:1, a taj bod bio im je dovoljan za naslov prvaka, prvi nakon 1996. godine.

Atletico je u zadnje kolo ušao s dva boda prednosti ispred Barcelone i jednostavnom računicom dovoljan je im je bio i bod. Njega su gosti i izvukli iako su se 50 minuta od izjednačujućeg gola Diega Godina grčevito branili.

Barcelona je povela preko Alexisa Sancheza, no nije uspjela okruniti dominaciju u završnici. Treba reći i da je domaća publika pljeskom pozdravila novog prvaka.

Momčad Diega Simeonea ne samo da je uspjela prekinuti desetogodišnju dominaciju Barcelone i Reala, nego je na putu da domaćoj tituli pridruži i onu za prvaka Lige prvaka.

I bez najboljega igrača Cristiana Ronalda Real Madrid je pobjedom na svom Bernabeu protiv Espanyola od 3:1 okončao zadnje kolo Primere i okrenuo se nastupu u finalu Lige prvaka u subotu protiv Atletica.

U revijalnoj utakmici Real je slavio pogocima Garetha Balea (64) i Alvara Morate (86,90+1), dok je počasni gol za goste dao Pizzi (90).

Luka Modrić je ušao u igru u 64. minuti, a kod rezultata 2:1 u 90. minuti požrtvovnim startom spriječio je izjednačenje.

Loša vijest za Real jest ozljeda napadača Karima Benzeme, koji je napustio igru u 68. minuti.