Athletic Bilbao nakon produžetaka izbacio Barcelonu

Nogometaši Athletic Bilbaoa izborili su plasman u polufinale španjolskog Kupa kralja nakon što su u četvrtfinalnom ogledu nakon produžetaka pobijedili Barcelonu sa 4-2.

Junaci susreta bila su braća Inaki (29) i Nico (21) Williams koji su s dva gola u produžetku slomili Barcu.

Inaki Williams se u srijedu vratio iz Obale Bjelokosti gdje je s Ganom nastupao na afričkom Kupu nacija i praktički iz zračne luke je stigao na San Mames.

Athleticov trener Ernesto Valverde nije ga odmah gurnuo u “vatru”, tek nakon sat vremena igre, a sjajni 29-godišnji napadač se odužio s golom za 3-2 u posljednjim trenucima prvog produžetka. Konačnih 4-2 postavio je njegov mlađi brat Nico u 120. minuti, prenosi Hina.

Baskijski sastav je poveo već u prvoj minuti preko Gorka Guruzete, no Barca je okrenula rezultat golovima Roberta Lewandowskog (26.) i Laminea Yamala (32.). Izjednačio je Ohian Sancet u 49. minuti.

U ranije odigranom susretu Mallorca je pred svojim navijačima svladala Gironu s 3-2. U utorak je plasman u polufinale ostvario i Real Sociedad pobijedivši u Vigu domaću Celtu s 2-1.

U posljednjem četvrtfinalnom susretu u četvrtak igraju Atletico Madrid i Sevilla.