Arsenal na penale svladao Chelsea, Lacazette opet junak topnika

Lacazette je golom u 93. minuti odveo utakmicu u jedanaesterce gdje je uspješniji bio Arsenal. Lyon svladao Benficu, Depay odgurnuo suca.

Dublinu se odigrao susret dvaju londonskih klubova u sklopu International Champions Cupa. Londonski derbi je završio 1:1 pa su jedanaesterci morali odlučiti pobjednika. Loftus-Cheek je bio Chelseajev tragičar, promašio je penal u šestoj seriji, a Iwobi je nakon njega poentirao i donio topnicima pobjedu 7:6.

Chelsea je u vodstvo doveo  Antonio Rudiger u 5. minuti utakmice, a izjednačenje Arsenalu je donio Alexandre Lacazette u 93. minuti.

I jedni i drugi su utakmicu počeli s pregršt zvijezda. Za Arsenal su, između ostaloga, utakmicu počeli AubameyangOzil Mkhitaryjan, a za Chelsea MorataLuizPedroJorginho Fabregas.

Energičan početak Chelseaja je urodio plodom pa je Rudiger nakon pet minuta igre zabio glavom pored nemoćnog Čecha . Pritiskao je Chelsea i dalje pa je došao i do penala samo deset minuta nakon zgoditka, ali tu je Čech odlično reagirao i obranio penal Alvaru Morati čija se loša forma nastavila.

S obzirom da bluesi nisu kapitalizirali bolju igru većinom prvog dijela, pred kraj prvog poluvremena probudio se Arsenal i pokazao zube, ali na predah se otišlo s Chelseajevom prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu treneri su malo izmijenili momčad pa je trebalo neko vrijeme da se krene s žestokim ritmom kakav je bio u prvom dijelu. Jedan od trenutaka koji je obilježio susret je ozljeda Kolašinca koji je u 70. minuti morao napustiti igru, zamijenio ga je Maitland-Niles .

Arsenal je do kraja utakmice stisnuo tražeći izjednačenje do kojeg su na kraju i došli u 93. minuti kada je Lacazette odlično reagirao na ubačaj Nelsona, zabio i odveo utakmicu u lutriju jedanaesteraca. Nakon pet serija penala, svi izvođači su zabili, tek u šestoj seriji je stigao prvi promašaj. Čech je obranio udarac Loftus-Cheeka, a Iwobi je zabio i donio Arsenalu pobjedu nad gradskim rivalom, piše Goal.com.

Jedanaesterci – 1:2 Drinkwater, 2:2 – Lacazette, 2:3 – Abraham, 3:3 – Nelson, 3:4 – Moses, 4:4 – Guendouzi, 4:5 – Emerson, 5:5 – Maitland-Niles, 5:6 – Piazon, 6:6 – Ozil, Loftus-Cheek – Čech obranio, 7:6 – Iwobi.

Lyon je s 3:2 svladao Benficu (Marcelo 41., Traore 45., Terrier 83. / Pizzi 59., Marcelo 64. – autogol) te je osvojio Eusebio kup, zbog čega su igrači Benfice Francuzima napravili počasni špalir, a Memphis Depay u ranoj je fazi utakmice dobio žuti karton jer je odugurnuo suca.