Anđelo Kvesić osvojio brončanu medalju

Širokobriježanin Anđelo Kvesić osvojio je brončano odličje u teškoj kategoriji na Svjetskom prvenstvu u karateu koje se održava u Dubaiju.

Anđelo Kvesić poslije Linza prije pet godina osvojio je drugu pojedinačnu medalju na SP-ima, što je u dosadašnjoj povijesti hrvatskog karatea u pojedinačnim nastupima u konkurenciji natjecatelja uspjelo još samo Junioru Lefevreu (2000. zlato München, 2002. srebro Madrid).

U meču za brončanu medalju u kategoriji +84 kg Anđelo Kvesić je nadmoćno svladao Španjolca Babakara Sackho Seka s 5-0 i osvojio drugu pojedinačnu broncu na SP-ima.

Opet sam uspio osvojiti svjetsku medalju, koju sam toliko želio, za koju sam toliko radio. Napravio sam neke propuste na zadnjem Europskom, ali hvala Bogu sve se isplatilo, rekao je Anđelo Kvesić.

Još prvoga dana SP Anđelo je ostvario četiri trijumfa – protiv Juhnyeok Kima iz Sjeverne Koreje 4-0, Roba Timmermansa iz Curacaoa 3-0. Na isti način pobijedio je i Nizozemca Tyrona-Darnella Lardya.

Najvažnija je zapravo bila četvrtfinalna pobjeda nad Grkom Georgiosom Tzanosom 2-1, ostvarena u posljednjoj sekundi. U polufinalu bolji je bio Gruzijac Gogita Arkania s 3-1.

Anđelov brat Ivan Kvesić izgubio je dvoboj za brončanu medalju u poluteškoj kategoriji porazom od Francuza Jessieja da Coste 4-2. U neizvjesnom susretu, završnica je pripala francuskom reprezentativcu.

Ivan, koji je dosad osvojio sedam medalja s velikih natjecanja, ove godine je izgubio sva tri meča za broncu – na Europskom prvenstvu, Olimpijskim igrama i sada Svjetskom prvenstvu. Ubrzo slijedi operacija ramena, a nakon toga rehabilitacija i pripreme za novu sezonu.

SP u Ujedinjenim Arapskim Emiratima završava sutra, nastupa nešto manje od tisuću karatista iz 105 zemalja.