Ancelottiju otkaz iz Reala

Real Madrid priopćio je da je otpustio trenera Carla Ancelottija. Talijanski nogometni stručnjak bio je na izlaznim vratima “Santiago Bernabeua” nakon razočaravajućeg kraja sezone u kojoj je Real ostao bez titule u prvenstvu Španjolske i Ligi prvaka.

Ancelotti je donio četiri trofeja Realu u 2014. godini, kada je “kraljevski” klub osvojio nacionalni kup, Ligu prvaka, Europski superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo, prenosi “Goal”.

Mediji spekuliraju da bi se Ancelotti mogao vratiti u AC Milan s kojim je osvojio naslov prvaka Italije i dva naslova u Ligi prvaka.

No, 55-godišnji trener je nakon pobjede nad Getafeom u posljednjem kolu izjavio da namjerava pauzirati godinu dana. Trener Napolija Rafa Benitez je favorit za preuzimanje mjesta trenera Reala.