Imotski: Uhićen državljanin BiH osumnjičen za prijevaru starice kod Metkovića

Dvojica državljana Bosne i Hercegovine osumnjičena su da su lažnim predstavljanjem prevarila 73-godišnjakinju iz okolice Metkovića za 23.700 eura.

Kriminalističkim istraživanjem Policijske postaje Metković obuhvaćeni su državljani BiH u dobi od 48 i 63 godine, izvijestila je Policijska uprava dubrovačko-neretvanska.

Jedan od osumnjičenih 22. lipnja telefonom je kontaktirao 73-godišnjakinju iz Kule Norinske te joj se lažno predstavio kao policijski službenik. Rekao joj je da policija provjerava navodne kriminalne radnje zaposlenika banke i da je novac na njezinu računu označen.

Prema njegovim uputama, žena je trebala podignuti svu ušteđevinu i predati je osobi koja će doći na njezinu kućnu adresu.

Ne sumnjajući u istinitost navoda, oštećena je u tri navrata podignula ukupno 23.700 eura. Novac je predala drugom osumnjičenom, koji je došao na njezinu adresu i predstavio se kao taksist.

Nakon što je shvatila da je prevarena, slučaj je prijavila policiji. Policijski službenici ubrzo su identificirali 63-godišnjeg osumnjičenika i za njim raspisali potragu.

Uhićen je u utorak, 21. srpnja, na graničnom prijelazu Imotski, nakon čega je doveden u Policijsku postaju Metković. Po završetku kriminalističkog istraživanja, uz kaznenu prijavu zbog prijevare, predan je pritvorskoj jedinici.

Drugoosumnjičeni 48-godišnjak zasad je nedostupan policiji.

(www.jabuka.tv)