Izgradnja dionice autoceste Kuzmin – Sremska Rača, s novim mostom preko rijeke Save, u završnoj je fazi.
Ukupne duljine oko 18 km, s mostom preko rijeke Save, predstavlja dio projekta izgradnje autoceste E-761, Beograd – Sarajevo.
Trasa je projektirana kao klasični profil autoceste, s dva kolnika, svaki s po dvije vozne i jednom zaustavnom trakom, razdvojenim središnjim pojasom. Projektirana brzina kretanja iznosi do 130 km/h.
Početak prometnice predviđen je u blizini postojećeg čvorišta Kuzmin na autocesti Beograd – Zagreb i vodi sve do postojećeg graničnog prijelaza kod Sremske Rače, prenosi B92.net.
Izgradnja dionice autoceste ima izniman geostrateški značaj jer će povezati Republiku Srbiju i Bosnu i Hercegovinu te omogućiti vezu s Paneuropskim koridorima.
(www.jabuka.tv | Foto: snimka zaslona / ilustracija)


Lijepo
Ekstra brzo ,Nisi ni tamo ,evote vamo
Čemu taj autoput,kakve dodirne tačke imaju ta dva grada?
Bgt kakve dodirne tocke imaju Berlin i Pariz? Torino i Lyon? Amsterdam i Hamburg? Kome mogu smetati autoceste, razvoj krajeva kroz koje prolaze, povezivanje ljudi i ekonomije, kome bgt evo daj mi reci?
U oba grada vladaju potpune budale i ludaci skloni kriminalu.
Auto put za Blitzkrieg iz SRB u B i H…