Opet se ”sudarila” braća Drežnjak

U derbiju 9. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao gost u KC “Dražen Petrović” svladao Cibonu sa 82-79 (23-16, 14-28, 20-10, 25-25).

Ovaj susret donio je drugi dvoboj mostarske braće Drežnjak.

Mateo je s 22 koša (5 skokova, 4 asistencije) bio daleko najbolji igrač Cibone, ali i susreta u kojem je odigrao nešto više od 30 minuta.

Dario je ovoga puta imao jako skroman učinak. Za nepunih 20 minuta provedenih na parketu postigao je tri koša i dva skoka.

U posljednjem njihovom okršaju s početka listopada, Dario je imao bolji učinak, no Mateova momčad je upisala pobjedu.

Dvoboj braće Drežnjak: Mateu pobjeda, a Dariju bolji učinak

Zadar je bolje i otvorio utakmicu, u prvoj četvrtini vodio sa 21-12, no Cibona je velikom serijom Matea Drežnjaka u drugoj četvrtini okrenula rezultat u svoju korist. No, u drugom poluvremenu napad Cibone je u potpunosti stao, Zadar je serijom 18-4 sredinom treće četvrtine stigao do prednosti 55-51 te kontrolirao rezultat do samoga kraja.

Najbolji u sastavu Zadra bio je Justin Anthony Carter sa 22 koša, Antonio Jordano je dodao 14, dok je Mateo Drežnjak postigao 22 poena za Cibonu.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-2, a Cibona na 6-3.