Zubčeva utakmica sezone

LA Clippersi su sinoć na gostovanju sa 104-84 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio s double-doubleom.

Zubac je upisao 14 koševa (šut iz igre 5/7, slobodna bacanja 4/6), 14 skokova, dvije ukradene lopte i jedan blok u 30:54 minute provedene na terenu.

Čitlučaninu je ovo bio najbolji učinak ove sezone.

Posebno se istaknuo obranom u trećoj četvrtini, u kojoj su Clippersi nadoknadili zaostatak od 10 koševa s poluvremena te usmjerili utakmicu prema uvjerljivoj pobjedi.

Prije utakmice rekao sam mu da energičnije ide po skokove, da čvršće zgrabi loptu, a nakon utakmice rekao sam mu da sad više nema povratka na staro, rekao je Zubčev suigrač Paul George.

George je ubacio 21 koš uz 11 skokova za Los Angeles, a Reggie Jackson 20 koševa.

Kod Minnesote, kojoj je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji je bio Karl-Anthony Towns sa 20 koševa i osam skokova, a Malik Beasley je dodao 18 poena, prenijela je Hina.