Dvoboj braće Drežnjak: Mateu pobjeda, a Dariju bolji učinak

U prvoj utakmici trećeg kola ABA lige Cibona je u dvorani Krešimira Ćosića pobijedila Zadar s 68-67 i tako došla do treće pobjede, dok je Zadar ostao na nuli u rubrici pobjeda.

Prvu četvrtinu Zadar je dobio 18-14, uz dosta loš šut na obje strane (Zadar 6/17, Cibona 5/13) a malo prevagu na stranu domaćih donio je Justin Carter sa 7 koševa (šut 3/5). Na veliki odmor se otišlo s 35-34, u drugih 10 minuta nastavilo se s puno promašaja, za tri koša Zadar je u prvih 20 minuta šutirao 2/8 a Cibona 2/10.

Zadar je u trećoj četvrtini kod 40:39 tricama Mavre i Brale i s dva pogođena bacanja Bursaća napravio seriju 8-0, međutim nakon time-outa Cibona u nešto manje pod četiri minute radi seriju 8-0 pa treća četvrtina završava 48-47.

Utakmica je odlučena u zadnjim sekundama, Vildoza je zabio dva bacanja sedam sekundi prije kraja za vodstvo Cibone 68-64, a Dario Drežnjak je pogodio tricu samo sekundu prije kraja i smanjio na konačnih 68-67.

Luković je s 16 koševa (6/11) i 7 skokova najbolji kod Zadra, Carter je dodao 11 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Za Cibonu Reuvers 12 koševa (4/8) i devet skokova, Prkačin 12 koševa (5/11) i tri skoka.

Prvi put u karijeri na suprotnim stranama našla su se mostarska braća Drežnjak (Mateo i Dario), bivši igrači HKK Široki. Kod pobjedničke momčadi, Mateo je odigrao nepunih 14 minuta, a za to vrijeme postigao je pet koševa i dodao dvije asistencije.

S druge strane, Dario je odigrao malo više od 19 minuta za Zadar, a upisao je učinak od devet koševa, dva skoka i jedne ukradene lopte.

Dvoboj mostarske braće: Drežnjaci prvi put jedan protiv drugoga