18-0: Široki slavio u Istočnom Sarajevu za popravljanje vlastitog rekorda

Košarkaši Širokog pobijedilu su Slaviju 64:73 (13:18, 18:24, 18:13, 15:18) u susretu 18. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u ponedjeljak navečer u Istočnom Sarajevu.

Široki je ovom pobjedom upisao rekordu 18. pobjedu u sezoni čime su i dalje ostali na vrhu ljestvice kao jedina neporažena momčad u prvenstvu s nevjerojatnom koš razlikom od +380.

Izabranici Ivana Velića opravdali su ulogu favorita na neugodnom gostovanju te su nakon prve četvrtine imali prednost od pet koševa razlike. U drugoj četvrtini zaigrali su još bolje te su na poluvrijeme otišli s +13.

Slavija je u trećoj dionici uspjela smanjiti zaostastak na osam koševa razlike čime su ušli u posljednjih deset minuta. No, Široki nije dopustio domaćinima da prirede iznenađenje te je rutinski priveo utakmicu kraju slaviši na kraju s +9.

Emmanuel Little s 25 koševa i 9 skokova bio je najbolji u redovima Širokog. Duje Brala postigao je 16 koševa (7 skokova).

Kod Slavije je najbolji bio Aleksandar Ilić s 19 koševa dok je Dušan Elez prirodao 14.

U 19. kolu Široki gostuje u Mostaru posljednjeplasiranom Zrinjskom koji je na omjeru 1-17.