15. Državno prvenstvo mažoretkinja; Širokobriježankama čak 14 medalja!

U Kiseljaku se danas održalo 15. Državno prvenstvo mažoretkinja, gdje je nastupilo preko 500 mažoretkinja iz 11 gradova BiH (Široki Brijeg, Mostar Stolac, Uskoplje, Tomislavgrad, Busovača, Novi Travnik, Čapljina, Grude, Rama i Kiseljak).

Prvenstvo je svečano otvorio Mladen Mišurić – Ramljak, načelnik Općine Kiseljak, a prisustvovala su i izaslanstva Hrvatskog mažoret Saveza na čelu s predsjednikom Alenom Ščuricem i Mažoret Saveza Slovenije na čelu s predsjednikom Alešom Breznikom.

Ove godine je novost i posebna kategorija “Prvi korak” za djevojčice u dobi od 3 do 8 godina, što je bilo posebno zanimljivo kako za publiku tako i za natjecateljice.

Nakon predstavljanja svih formacija i neformacija (ukupno 14 kategorija) uslijedilo je proglašenje rezultata.

I ove godine su se djevojke iz Širokog Brijega pokazale kao najvještije u tehniciranju sa štapom pa tako doma nose čak 10 zlatnih, tri srebrene i jednom brončanom medaljom. Poredak u formacijama štap i pom pon je sljedeći:

Seniori formacija štap:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Tomislavgrad
– Uskoplje diskvalificirano

Kadeti formacija štap:
1. Široki Brijeg
2. Tomislavgrad
3. Mostar
4. Grude
5. Čapljina
6. Busovača

Juniori formacija pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Mostar
3. Stolac
4. Tomislavgrad
5. Uskoplje
6. Čapljina

Seniori formacija pom-pon:
1. Široki Brijeg
2. Grude
3. Tomislavgrad
– Uskoplje diskvalificirano

Seniori solo štap:
1. Široki Brijeg (Marija Hrkać)
2. Tomislavgrad (Ivana Drmić)
3. Uskoplje (Barbara Vuković)

Juniori duo štap:
1. Grude (Andrea Bušić i Ana-Marija Miloš)
2. Široki Brijeg (Tea Kvesić i Matea Prskalo)
3. Kiseljak (Monika Miličević-Žuljević i Nikolina Mrnjavac)
4. Mostar (Karla Mandić i Mia Milinković)
5. Rama (Petra Glibo i Matea Anić)
6. Čapljina (Marta Buntić i Antonela Bule)

Seniori duo štap:
1. Široki Brijeg (Marta Grubešić i Antonija Rezić)
2. Grude (Petra Sabljo i Sara Jurčić)
3. Uskoplje (Anja Grabovac i Ida Tirić)

Kadeti formacija štap:
1. Široki Brijeg
2. Čapljina
3. Stolac
4. Kiseljak
5. Grude
6. Novi Travnik

Juniori formacija štap:
1. Široki Brijeg
2. Kiseljak
3. Grude
4. Mostar
5. Stolac
6. Novi Travnik
7. Rama
8. Čapljina
9. Busovača

Juniori solo pom-pon:
1. Široki Brijeg (Mia Iva Ćavar)
2. Tomislavgrad (Marija Ćurković)
3. Čapljina (Nikolina Tripković)

Seniori solo pom-pon:
1. Široki Brijeg (Marija Mandić)
2. Tomislavgrad (Ružica Parlain)
3. Grude (Manuela Miloš)
4. Uskoplje (Ivona Lozić)

Juniori duo pom-pon:
1. Mostar (Lea Alpeza i Merjem Topić)
2. Široki Brijeg (Katarina Šantić i Helena Markić)
3. Tomislavgrad (Marija Boškić i Mihaela Vukadin)
4. Čapljina (Mija Čuljak i Danijela Kvesić)

Seniori duo pom-pon:
1. Grude (Katarina Sabljo i Martina Miloš)
2. Tomislavgrad (Jelena Papić i Paula Kovačević)
3. Široki Brijeg (Irena Karačić i Lucija Lasić)
4. Uskoplje (Martina Kunkić i Marina Zeko)

Juniori solo štap:
1. Kiseljak (Iva Kvasina)
2. Široki Brijeg (Danijela Topić)
3. Rama (Barbara Bilić)
4. Grude (Lana Grizelj)
5. Novi Travnik (Marija Lukić)
6. Čapljina (Anamarija Bošković)

(www.jabuka.tv)


6 komentara

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.