Širokobriješki rukometaši sigurni protiv Nove Bile

Hrvatski rukometni klub Široki sa sigurno 44:36 (24:15) pobijedili su Novu Bilu u utakmici pretposljednjeg 17. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg Bosne igranoj u dvorani SRC Tucak.

Domaći rukometaši, osim uvodnih minuta, držali su konstantnu prednost te nisu dopuštali gostima da se vrate u susret. Na odmor su otišli pri vodstvu od devet pogodaka razlike, a utakmica je tada praktički bila riješena. U nastavku susreta trener Mihovil Bilać dao je priliku svim igračima, a na koncu su slavili s +8.

Rukometaše Širokog do pobjede je predvodio Ivan Lasić sa 13 pogodaka. Frano Slišković je postigao 7, Ivan Šaravanja 6, a Stojan Gugić 5. Kod gostiju se istaknuo Mišković s 10 pogodaka, a pogodak manje postigao je Matošević.

U posljednjem 18. kolu Široki gostuje u Vitezu kod istoimene momčadi, a nakon toga će odigrati zaostali susret protiv HRK Čapljine. Ako pobjede u oba susreta osvojit će titulu prvaka.