Sloboda iz jedanaesterca do pobjede nad Širokim

Sloboda je prije tri dana u prvom susretu osmine završnice Kupa BiH slavila s 1:0 protiv Širokog Brijega, a isti rezultat bio je i u subotu u 13. kolu Premijer lige BiH.

Gosti su bolje otvorili susret te su imali terensku inicijativu u prvoj polovici poluvremena, no u posljednjih 15-ak minuta Tuzlaci su zaigrali bolje, vršili pritisak te im se on isplatio tri minute prije odlaska na odmor.

Pogodak odluke postignut je u 42. minuti, a strijelac je bio Sulejman Krpić iz jedanaesterca. Prethodno je došlo do sudara između stopera Bralića i Kostića, a sudac Adis Mulahasanović iz Sarajeva pokazao je na ”bijelu točku”.

Na samom otvaranju drugog dijela susreta Grahovac je pogodio za 2:0, no pomoćni sudac poništio je čist pogodak označujući zaleđe.

Široki je u nastavku pokušavao doći do izjednačenja, a trener Denis Ćorić već je na poluvremenu izvršio dvije izmjene ubacivši u igru Repića i Crnova umjesto Sesara i Menala. Izglednu priliku imao je Josip Ćorluka u 54. minuti kada je njegov snažan prizemni udarac obranio vratar Kenan Pirić.

A ono što je u 85. minuti promašio Slobodin rezervni igrač Asim Zec ući će u anale – u gužvi u petercu, vratar Soldo je već bio na zemlji, a Zec s nepuna dva metra udaljenosti nije uspio potvrditi pobjedu pogodivši vratnicu.

Sloboda je nakon jednog dužeg razdoblja ostvarila pobjedu i sa 20 bodova sada je na četvrtom mjestu, dok je Široki osmi sa 16 bodova. Ove momčadi sastaju se u srijedu na Pecari kada igraju uzvratni susret u Kupu.

Sloboda: Pirić, Kostić, Škahić, Fatić, Efendić, Krpić, Subić, Grahovac, Stjepanović, Veselinović, Merzić.

Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Ćorić, Krstanović, Ivanković, Baraban, Ćorluka, Menalo, Sesar, Bralić, Marković.