Zverev porazio i Đokovića i postao najmlađi osvajač završnog ATP Mastersa

Nijemac Alexander Zverev je pobijedio srpskog tenisača Novaka Đokovića sa 2-0 u setovima u finalu ATP Finalsa u Londonu.

Zverev je u O2 Areni slavio nakon jednog sata i 20 minuta rezultatom 6:4, 6:3 i tako upisao svoju najveću pobjedu u karijeri, osvojivši najveći trofej, prenosi Klix.ba.

Ujedno je postao najmlađi tenisač koji je osvojio završni Masters, još od upravo Đokovića 2008. godine, kao i prvi Nijemac kojem je to pošlo za rukom još od Borisa Beckera 1995. godine.

Zverev je do naslova došao nakon što je pobijedio Rogera Federera u polufinalu i Đokovića u finalu, a ni u jednom od ta dva meča nije izgubio set.

Nijemac je u nedjelju odigrao jako dobar meč, ali je i Đoković bio daleko ispod svoje razine, a tome u prilog ide i podatak da je ostvario samo sedam winnera uz čak 23 neprisiljene pogreške.

Srpski tenisač nakon ovog poraza ostaje na pet osvojenih ATP Finalsa, jedan manje od Federera.