Zrinjskom remi u Sloveniji nedovoljan za prolazak dalje

Zrinjski je večeras remizirao s Mariborom na Ljudskom vrtu (1:1) i oprostio se od natjecanja u Europi za ovu sezonu. Iako su Plemići večeras nadigrali Slovence, nedostajalo je malo sreće i iskustva da se napravi veliki rezultat.

Početak utakmica bio je idealan za bh. prvaka koji je iz prve prilike došao u prednost. Igrala se sedma minuta kada je Todorović pospremio jedan odbitak u mrežu domaćeg golmana Handanovića i doveo Zrinjski do vodstva od 1:0.

Maribor je u 27. minuti sretno i spretno došao do izjednačenja. Viler je želio centrirati, ali mu je lopta ‘prešla preko noge’ i prevarila loše postavljenog Pirića, te završila u mreži bh. prvaka.

Zrinjski je i u drugom poluvremenu bio agilnija ekipa na terenu te je propustio nekoliko prilika da postigne drugi pogodak i odvede utakmicu u produžetke.

Ostalo je 1:1 pa je Maribor prošao dalje s ukupnih 3:2 te će u 3. pretkolu igrati protiv islandskog Hafnarfjordura.