Slovenci igračima Zrinjskog vikali: “Ubij, ubij ustaše”

Nogometaši Maribora plasirali su se u treće pretkolo Lige prvaka. Nakon što su već u prvoj utakmici u gostima svladali Zrinjski s 2:1, slovenski nogometaši u uzvratu su odigrali 1:1 i potvrdili prolaz.

Gosti su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Todorovića, a izjednačio je Viler 20 minuta kasnije. Tim golom postavljen je konačni rezultat koji je na kraju išao na ruku Mariboru.

U sljedećoj fazi protivnik će mu biti islandski Hafnarfjördur.

A osim rezultata i slavlja slovenskog predstavnika, večerašnja utakmica ostat će zapamćena i po sramotnom skandiranju slovenskih navijača u Ljudskom vrtu. Naime, domaći navijači igračima Zrinjskog u nekoliko su navrata vikali: “Ubij, ubij, ubij ustašu”, prenosi Večernji list.

S obzirom na to da Uefa nema tolerancije prema takvim stvarima, očekuje se kazna za Maribor.