Zrinjski u gostima pobijedio Slobodu

U 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda je na Tušnju dočekala prvake države ekipu Zrinjskog, a konačan rezultat je glasio 0:2 za ekipu iz mostara.

Sloboda je tražila pobjedu u ovom susretu jer još uvijek nisu osigurali ostanak u društvu najboljih, ali na kraju su ostali poraženi.

Iako je Zrinjski bolje otvorio utakmicu, domaćin je prvi došao do šanse u 20 minuti. Pokušao je pogoditi iz slobodnog udarca, ali je ostalo 0:0.

Nakon toga bilo je još par pokušaja od igrača Slobode, no rezultat se do kraja prvog poluvremena nije promijenio.

U nastavku susreta Zrinjski je iskoristio ukazanu priliku. Šutirao je Jukić, lopta se odbila od Bukvića, a Šakota je u 65. minuti pogodio za 1:0.

U 89. minuti sudac je dosudio jedanaesterac za Plemiće, a siguran sa bijele točke bio je Jakovljević koji je postavio konačnih 2:0.

Tako je Zrinjski i dalje nastavio sa nizom pobjeda i odlične igre, a Slobodu nakon poraza čeka težak završetak sezone u borba za ostanak u Premijer ligi BiH.