Zrinjski tek u završnici slomio Želju

Zrinjski je teškom mukom svladao Željezničar rezultatom 2:0 u susretu 23. kola Premijer lige BiH igranom u subotu u Mostaru.

Domaći trener Željko Petrović napravio je čak sedam promjena u početnoj postavi u odnosu na prošlo kolo u kojem je Zrinjski poražen od Borca 1:0.

Međutim, ni te brojne izmjene nisu rezultirale napretkom u igri Zrinjskog. Lopta je kružila ispred gola Željezničara, ali kao i u prethodnim utakmicama ovoga proljeća ”Plemići” nisu uspjevali premoć u posjedu pretočiti u izgledne prilike.

U prvih 45 minuta domaći su imali tek jednu veliku šansu kada je Matija Malekinušić u 18. minuti neometan glavom pucao ravno u vratara Željezničara Vedada Muftića.

Gosti iz Sarajeva čekali su svoju priliku sve do 57. minute. Željezničar je bio u kontri, Sulejman Krpić ubacio je loptu pred gol Zrinjskog, a tamo je Dženan Haračić potpuno sam i neometan umjesto u gol loptu poslao visoko preko grede.

Do vodstva su domaći došli u 79. minuti iz prve prave prilike, a strijelac glavom s petnaestak metara bio je Nardin Mulahusejnović.

Deset minuta kasnije isti igrač je ukrao loptu duboko na protivničkoj polovici, uposlio je Marija Ćužu pred golom Željezničara, a ovaj je zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Za Željezničar je ovo bio 12. poraz u isto toliko gostujućih utakmice ove sezone.

Na prvenstvenoj ljestvici vodeći Borac ima 55 bodova. Slijede Zrinjski s 46, Sloga s 38 i Velež s 36 bodova. Na samom začelju je Zvijezda sa 17 bodova, a u opasnoj su zoni Tuzla City, Željezničar i Igman sa po 23 boda.