Zrinjski srušio Tiranu

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su 1:0 Tiranu u prvom susretu 2. pretkola Konferencijske lige igranom u utorak navečer na stadionu Selman Stërmasi u Tirani.

U uvodnim minutama susreta albanska momčad praktički nije mogla prijeći centar, a pritisak Zrinjskog ubrzo se isplatio.

Nakon jednog prekida Limaj udara Jukića, a sudac s Cipra pokazuje na ”bijelu točku”. Siguran realizator u 12. minuti bio je kapetan Nemanja Bilbija i ispostavit će se da je to bio pobjedonosni pogodak.

Tirana je nakon primljenog pogotka bolje zaigrala i preuzela inicijativu na terenu, no Zrinjski im je ponovno zaprijetio u 23. minuti kada je vratar Bekaj obranio udarac Bilbije.

Deset minuta kasnije Ćorluka je ubacio loptu, a Tičinovićev udarac iz neposredne blizine brani Bekaj.

Tirana je svoju najopasniju priliku imala u 40. minuti kada je dobar ubačaj nisu iskoristila dva domaća igrača koje je sam ”riješio” Čondrić.

Domaćini su na početku drugog poluvremena bolje zaigrali, no ništa konkretnije nisu uspjeli pred vratima bh. prvaka.

Tičinović je u nastavku imao dvije dopre prilike, no nije ih uspio iskoristiti. Jukić je u 71. minuti dobro pucao glavom, no Bekaj je ponovno intervenirao.

U 95. minuti mogao je Zrinjski s dvostruko većom prednosti putovati kući. Sijevnula je kontra Mostaraca, Mario Ćuže se našao ”oči u oči” s domaćin vratarom, no Bekaj je sjajno obranio.

Pobjednik ovog dvomeča u 3. pretkolu igrat će s boljim iz dvoboja kazahtanskog Tobola i gibraltarskog Lincoln Red Impsa.

Uzvrat je za devet dana u Mostaru.

Zanimljivo, ovo je bila prva pobjeda i prvi postignuti pogodak Zrinjskog u trećoj europskoj utakmici ove sezone. Podsjećamo, u prvom pretkolu Lige prvaka ”Plemići” su u Mostaru s moldavskim Sheriffom odigrali 0:0, a u uzvratu izgubili 1:0.