Zrinjski slavio protiv Slobode u neizvjesnoj završnici

Košarkaši Zrinjskog savladali su kao gosti tuzlansku Slobodu rezultatom 79:81 u susretu 8. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sloboda je bolje ušla u susret. Momčad Josipa Pandže je povela s 11:2, ali Zrinjski potom uzima daha i do kraja prvog perioda dominira parketom te su imali tri poena prednosti nakon prve četvrtine, 16:19.

Gosti iz Mostara su tijekom druge četvrtine u nekoliko navrata imali i plus 12. Ipak, Sloboda nije dopustila da gosti rano riješe susret i odigrali su dobro drugi dio drugog perioda i na odmor su otišli s pet poena minusa, 35:40, piše Sportsport.ba.

Kada je Zrinjski otišao na plus 16 nakon četiri minute igre u trećem periodu (36:52), činilo se kako je sve gotovo. Međutim, predaje Slobode nije bilo. Zaigrali su domaći sjajnu košarku i nakon 30 minuta igre su došli do izjednačenja, 59:59.

Uspjeli su domaći i povesti  na otvaranju druge dionice, ali Zrinjski im nije dopustio da se previše odvoje. Vratili su vodstvo na svoju stranu, ali jasno je bilo da će biti zanimljiva završnica.

U posljednju minu ušlo se poenom prednosti za Zrinjski (76:77), da bi na 30 sekundi do kraja Hasandić sjajnim polaganjem pogodio za izjednačenje rezultata na 79:79.

Zatim za Zrinjski pogađa Sokolović za 79:81, domaći ne koriste napad za koji su imali 10 sekundi i pobjeda odlazi u Mostar.

Aleksandar Sokolović s 20 i Sven Smajlagić sa 18 poena su predvodili goste do trijumfa, dok je kod Slobode briljirao Milivoje Božović sa 24 koša.