Zrinjski slavio na gostovanju kod Tuzle City

Nogometaši Zrinjskog su u 17. kolu Premijer lige BiH svladali Tuzla City rezultatom 2:1 i tako zadržali prvo mjesto na tabeli.

U prvom poluvremenu vrijedi istaknuti priliku Allana Eleoueta koji je promašio nemoguće, da bi nekoliko minuta pred kraj prvog dijela Nemanja Bilbija pucao glavom, a Malcolm Barcola je spasio domaće i uhvati loptu na crti.

Na pogodak se čekalo do 64. minute susreta kada je Niko Janković pogotkom s nekih dvadesetak metara donio vodstvo gostima.

U 80. minuti susreta Nikola Mandić je na asistenciju Marija Tičinovića udvostručćio prednost gostiju, da bi četiri minute kasnije Jasmin Čeliković vratio neizvjesnost u ovaj susret.

Zrinjski je do kraja zadržao prednost i osvojio tri boda.