Zrinjski sigurnom pobjedom nad Krupom ostao u igri za Europu

Nogometaši Zrinjskog na domaćem terenu su sa sigurnih 3:1 slavili nad Krupom u sklopu 31. kola Premijer lige BiH i tako ostali u igri za Europu.

Mostarci su u ovu utakmicu ušli dosta odlučno s ciljem da što prije probiju čvrstu obranu neugodne Krupe i zadrže dobre izglede u borbi za Europu.

Već u trećoj minuti netko je od gostiju u svom šesnaestercu igrao rukom i sudac Musić je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo kapetan Plemića Nemanja Bilbija, ali njegov udarac završava na prečki gola vratara kolaka i na semaforu ostaje 0:0.

Ipak Plemići su nastavili s velikim pritiskom i inicijativa im se isplatila u 12. minuti. Jakovljević je ubacio u šesnaesterac gostiju, a Pavlović je skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Zrinjskog 1:0.

Zrinjski je nastavio napadati i 26. minuti uspio povećati vodstvo. Ponovno je dosuđen jedanaesterac za domaće, nakon što je Ćivić srušio Tičinovića u kaznenom prostoru. Ovaj put Nemanja Bilbija je bio puno sigurniji i popularnom panenkom je svladao Kolaka za 2:0.

Ipak, uporni gosti s Vrbasa se nisu predavali i u 38. minuti smanju vodstvo domaćih. Za 2:1 na semaforu pogodio je Kerim Palić što je unijelo malo nervoze u do tada vrlo sigurni Zrinjski. S ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Ali na otvaranju drugog dijela, Zrinjski je ponovno povećao vodstvo. U 54. minuti Juranović je ubacio, Bilbija loptu propustio kroz noge za Ivana Bašića koji je preciznim udarcem pogodio za 3:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Zrinjski je rutinski sačuvao prednost te se izjednačio po bodovima sa Širokim Brijegom, a približio Veležu na minus dva boda zaostatka u borbi za nastup na europskoj sceni.

Zrinjski u posljednja dva kola prvo dočekuje Željezničar u Mostar, pa u posljednjem kolu ide u goste Tuzla Cityju.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Zlomislić, Bašić, Tičinović, Juranović, Bilbija, Mašić

KRUPA: Kolak, Makitan, Ćivić, Galić, Palić, Pavlović, Redžić, Vukmanović, Muminović, Jović, Aćimović

Širokom bod na Tušnju protiv Slobode, borba za Europu bit će do kraja neizvjesna

Borac slavio na Grbavici i blizu je naslova prvaka, Sarajevu bod u Kaknju, a Veležu u Banovićima