Borac slavio na Grbavici i blizu je naslova prvaka, Sarajevu bod u Kaknju, a Veležu u Banovićima

Nogometaši Borca učinili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka BiH. Oni su u sklopu 31. kola Premijer lige slavili na gostovanju kod Željezničara s rezultatom 1:2.

Goste je u vodstvo Goran Zakarić u 67. minuti. Na 0:2 povisio je Dejean Meleg šest minuta kasnije. Konačnih 1:2 postavio je Samir Bekrić iz slobodnog udarca u 92. minuti.

Borac je s ovom pobjedom pobjegao Sarajevu na četiri boda prednosti i ako u idućem kolu svlada momčad Tuzla Cityja na svom terenu, osigurat će naslov prvaka.

Sarajevo je na gostovanju kod Mladosti izvuklo samo bod, odigravši utakmicu bez pogodaka i sada im samo teorija igra u borbi za naslov prvaka. Ovu utakmicu su obilježila i dva crvena kartona u samoj završnici utakmice, Mustendanagić je dobio izravno isključenje kod gostiju, a drugi žuti karton dobio je Hiroš kod domaćih.

Vrlo zanimljivo bilo je i u Banovićima, gdje je Tuzla City bila domaćin Veležu. Ova utakmica završila je podjelom bodova uz rezultat 1:1. Velež je tako ostao u najboljoj poziciji u borbi za Europu, dok Tuzla City do kraja drži samo teorija.

Velež je poveo preko Georgijevića u 36. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Ubiparip iz kaznenog udarca u 76. minuti.

Kao posljednji dvoboj izdvajamo utakmicu dvaju konkurenata u borbi za ostanak. Radnik je s minimalnih 1:0 slavio nad Olimpikom u Bijeljini (strijelac Đurić) i tako se bodovno izjednačio s Krupom i Olimpikom. Sve tri momčadi imaju po 25 bodova i do kraja će i u donjem dijelu ljestvice biti jako neizvjesno, jer posljednje dvije momčadi ispadaju iz lige.

Dodajmo kako je utakmica u Bijeljini bila vrlo burna. Olimpik je zaradio dva crvena kartona (Perišić izravan, Bajraktarević drugi žuti), a igrači sarajevske momčadi u samoj završnici susreta na kratko su napustili teren nezadovoljni odlukama suca Petrovića. Ipak, susret se na kraju nastavio i Radnik je upisao važnu pobjedu.