Zrinjski siguran protiv Rudara iz Prijedora

Nogometaši Zrinjskog upisali su novu pobjedu u 9. kolu Premijer lige BiH. Pod Bijelim Brijegom svladali su prijedorski Rudar s rezultatom 3:0.

Izabranici Sergeja Jakirovića očekivano su i ovu utakmicu otvorili dosta furiozno s težnjom da što prije postignu pogodak. U uvodnim minutama prve ime Plemića bio je Dragan Juranović.

Prvo je u 7. minuti ozbiljno zaprijetio iz slobodnjaka, ali Ščekić je to obranio. Tri minute kasnije doveo je domaće u vodstvo 1:0 nakon asistencije Bekića.

Mostarci su nakon gola nastavili u potpunosti kontrolirati igru. U 22. minuti zaprijeto je i Bekić nakon odličnog solo prodora, ali na kraju je njegov udarac pogodio vanjski dio mreže gola gostiju.

U 35. minuti na semaforu je bilo 2:0. Ponovno je Bekić imao ulogu asistenta, a nakon njegovog ubačaja najviši u skoku bio je Igor Savić koji glavom trese mrežu Prijedorčana.

Tri minute kasnije u odličnoj prigodi našao se i Bilbija, izašao je sam pred vratara Ščekića, ali on je njegov udarac skrenuo u vratnicu. S vodstvom Zrinjskog od 2:0 otišlo se i na odmor.

U nastavku tempo igre je opao, a Zrinjski je imao sve pod svojom kontrolom. A u 59. minuti Mostarci su u potpunosti riješili pitanje pobjednika ako ga je uopće i bilo, postigavši i treći pogodak.

Raspoloženi Almir Bekić je upisao svoju treću asistenciju, a u strijelce se ovaj put upisao Hrvoje Barišić.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih događanja, a i jedni i drugi kao da su iščekivali kraj utakmice, jer je pobjednik susreta bio davno riješen.

Zrinjski je s ovom pobjedom nastavio pratiti korak s vodećom Tuzla City, koja ima bod više, ali i utakmicu manje. A Tuzlaci su u ranijem terminu svladali Slobodu u gradskom derbiju (1:0) golom Kripića u samoj završnici utakmice.

Zrinjski i Tuzla su i dalje jedine dvije neporažene momčadi.

U idućem kolu Zrinjski ide u goste Radniku, dok Rudar gostuje Leotaru. Tuzla City će pak, u goste Širokom Brijegu na Pecaru.

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Bekić, Savić (od 64. Bašić), Zlomislić, Sabljić (od 64. Mašić), Juranović (od 64. Malekinušić), Šipovac, Bilbija (od 76. Šošić)

RUDAR PRIJEDOR: Ščekić, Dojčinović, Pekija (od 68. Danilović), Pavlović, Marić, Sadiku, Bilbija, Burazor (od 46. Amoah), Jakupović, Santos, Mandić (od 68. Kulenović)