Zrinjski s igračem manje slavio protiv Borca

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Borac 1:0 u derbiju 19. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju u Mostaru.

Mostarci su ovom pobjedom nakon prvog dijela sezone ostali na prvom mjestu s 39 bodova, tri više od Širokoga Brijega, i utakmicom manje.

Plemići ofanzivno kreću u utakmicu. Kontrolirali su loptu, a u 8. minuti tražili su jedanaesterac. Nakon udarca Hadžića prema golu, Darko Lazić igra rukom, no sudac Mirza Kazlagić nije se oglasio.

Zrinjski je dominirao terenom, no pravih prilika u prvom dijelu susreta nije bilo. No, zato je u nastavku bilo puno više uzbuđenja.

Dosta se toga dogodilo u prvih deset minuta. U 49. minuti Mandić puca pored Borčevog gola. Dvije minute kasnije velika prilika za Banjalučane. Čondrić bespotrebno istrčava, poklanja loptu Andriću, ovaj s 50 metara gađa, a Magdić nekako s gol-linije spašava čist pogodak.

U nastavku akcije crveni karton za Zrinjski. Mandić ruši Kulašina kao posljednji igrač obrane, a Kazlagić mu pokazuje izravan crveni karton.

Iako su ostali s igračem manje, Plemići u 55. minuti dolaze do vodstva. Janković ubacuje nakon prekida, a Hrvoje Barišić pogađa glavom za 1:0.

Nakon primljenog gola Borac je preuzeo loptu na svoju stranu. Ipak, momčad Vinka Marinovića pred golom Zrinjskog nije mogla napraviti ništa, a domaći su čekali prilike iz kontri.

Na kraju promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 1:0, a na kraju utakmice došlo je do napetosti na terenu zbog kojih su isključeni Bekić s klupe domaćih i Spremo kod Borca.

Utakmicu je upropastio pogubljeni sudac Mirza Kazlagić koji je ponovno imao ogroman broj očajnih odluka, piše SportSport.ba.

• Zrinjski: Čondrić, Bekić, Barišić, Magdić, Ćorluka, Zlomislić, Stranput, Janković, Drljo, Tičinović i Hadžić
  • Borac: Ćetković, Subić, Lazić, Vojnović, Andrić, Piščević, Predragović, Kulašin, Ninković, Tatar i Mrkaić