Zrinjski rutinski do pobjede nad Veležom

Zrinjski je bio bolji od Veleža u zaostalom 17. kolu Premijer lige BiH.

Mostarski derbi pripao je Plemićima koji su pobijedili rezultatom 3:1.

Zrinjski je došao do vodstva nakon greške Veleža u obrani, lopta je stigla do Ilinkovića nakon čega on dobrim udarcem s 20 metara pogađa mrežu Veleža u 19. minuti susreta.

Nakon prvog pogotka Zrinjskog, nastavilo se s odličnom igrom. Otvoren susret donio je još dva pogotka u prvom poluvremenu.

Za 1:1 izjednačio je Haskić. U 28. minuti Lauš je s lijeve strane uputio centaršut, a Haskić je bio na pravom mjestu i pogodio za Velež.

Na 2:1 za Zrinjski povisio je Kiš. On je pogodio glavom s pet metara, nakon što je Ćuže ostao sam na desnoj strani.

U prvih deset minuta drugog poluvremena bilo je bez velikih uzbuđenja.

Jakovljević je zaradio žuti karton, a u 65. minuti Zrinjski je odigrao fenomenalnu akciju u kojoj je postigao gol. Kiš je gurnuo loptu za Ivančića između dva stopera Veleža, a ovaj rutinski pogađa.

Glavni sudac susreta bio je Irfan Peljto, dok su njegovi pomoćnici Senad Ibrišimbegović i Moamer Čaušević, a četvrti sudac bio je Adis Mulahasanović.

Plemići su derbi utakmicu s Veležom igrali bez navijača jer Nogometni savez BiH nije dopustio dolazak gostujućih navijača na stadion Rođenih.

Razlog tome je neuvjetna improvizirana tribina za gostujuće navijače koja je postavljena na stadionu Rođenih uoči mostarskog derbija.

Neviđena scena na navijačkoj sceni u BiH

Važno je istaknuti kako se dogodila i do sad neviđena scena na navijačkoj sceni u BiH. Navijačka skupina Red Army se solidarizirala s ostalima, pa su tako iz Kluba navijača Red Army iskazali neslaganje s odlukom i poručili da će bojkotirati domaće utakmice sve dok se gostujućim navijačima ne osigura dolazak.

Red Army nisu se pojavili na tribini predviđenoj za navijače Veleža, već su utakmicu pratili na stepenicama uz tribinu.

42. službeni derbi

Utakmica odigrana 8. ožujka bila je službeni 42. derbi između Veleža i Zrinjskog, a drugi u ovoj sezoni.

Zrinjski je daleko uspješniji u međusobnim omjerima, u posljednjih sedam utakmica nije izgubio nijednom.