Zrinjski proljetni dio prvenstva otvorio pobjedom protiv Krupe

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je u Mostaru s 1:0 svladao Krupu.

Prvo uzbuđenje pred golom Krupe vidjeli smo u sedmoj minuti kada je Bekić ubacio iz slobodnog udarca, a Bilbijin udarac glavom obranio Kolak.

Bekić je sjajno ubacio i u 24. minuti, ali loptu u posljednji trenutak ispred Filipovića koji je bio sam ispred gola, izbija igrač Krupe.

Zrinjski je nastavio s pritiskom na gol gostiju što je urodilo plodom u 34. minuti kada se Bilbija sjajno snašao i prsima spustio loptu za Enina koji s vrha kaznenog prostora pogađa za 1:0.

Plemići su dominirali i u ostatku prvog poluvremena, ali se na predah odlazi s rezultatom 1:0.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je Mostarcima koji su napadali preko Juranovića, Bilbije i Govedarice, ali se Krupa uspijevala obraniti.

Bilbija je u 62. minuti probao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo pored stative.

Veliku priliku u 81. minuti propušta Mašić koji se našao sam ispred Kolaka, ali golman Krupe brani udarac napadača Zrinjskog. Pet minuta kasnije Bilbija je uposlio Ljubića koji je šutirao s velike udaljenosti, a lopta je otišla malo iznad gola.

Gosti su počeli prijetiti pred kraj utakmice, ali se Zrinjski uspješno obranio i došao do zaslužene pobjede.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje kod Sarajeva, dok će Krupa ugostiti Široki Brijeg.

HŠK ZRINJSKI: Varvodić, Bekić, Govedarica (od 68. minute Mašić), Jakovljević, Trebotić (od 76. minute Ljubić), Enin, Filipović (od 76. minute Todorović), Magdić, Juranović, Tičinović, Bilbija.

FK KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić (od 78. minute Nikolić), Pavlović, Rakić (od 86. minute Erak), Dujaković (od 78. minute Modić), Palić, Muminović, Galić, Ćivić, Vukomanović (od 59. minute Mandić).