Zrinjski preokretom do pobjede nad Željezničarom

Nogometaši Željezničara izgubili su od Zrinjskog s 2:1 u susretu 12. kola Premijer lige BiH.

Na gostovanju u Mostaru Željezničar je vodio s 1:0 do 85. minute, a pogodak za vodstvo ”Plavih” postigao je Tiago u 33. minuti utakmice.

Momčad s ”Grbavice” vodila je do same završnice utakmice, odnosno posljednjih deset minuta kada je uslijedio pritisak domaće momčadi, kojoj se to ubrzo isplatilo.

U 85. minuti Mladenović je dobio crveni karton, a Zrinjski je brojčanu nadmoć iskoristio i pogotkom Ognjena Todorovića došao do izjednačenja. Radost domaćim navijačima i tri boda Zrinjskom u sudačkoj nadoknadi lijepim pogotkom donio je Miloš Filipović.

Pobjede u ovom kolu ostvarile su i momčadi Čelika, Slobode, Radnika i Mladosti.

Čelik je na Bilinom polju deklasirao Vitez sa 6:1. Dva gola za domaću momčad postigao je Semir Bajraktarević (45. i 60. minuta), dok su se po jedanput u strijelce upisali Marin Popović (17.), Mahir Karić (38.), Vernes Selimović (43.) i Benjamin Čolić (89.). Jedini pogodak za goste postigao je Nusmir Fajić u 58. minuti.

Drina je pogotkom Nemanje Stojanovića u 18. minuti povela protiv Slobode s 1:0 i uspjevala je čuvati taj rezultat do posljednjih desetak minuta utakmice.

Međutim, u 83. i 87. minuti Tuzlaci dolaze do potpunog preokreta. Prvo je Ivan Kostić pogodio za 1:1, a zatim je Slujeman Krpić donio svoj momčadi nova tri boda.

Radnik je u gostima svladao Rudar pogotkom Adnana Šećerovića u 76. minuti, dok je Mladost u gostima iznenadila Travnik pogocima Harisa Dilavera u 77. i Mirze Rizvanovića u 87. minuti. Travnik je preko Irhana Smajića uspio smanjiti na 2:1 u posljednjim minutama susreta.