Zrinjski odigrao bez golova s Mariborom, odluka pada u uzvratu

Bosanskohercegovački prvak Zrinjski i slovenski prvak Maribor odigrali su 0:0 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka, pa će odluka o prolasku pasti za osam dana u Mariboru.

Pred oko 7.000 ljudi u Mostaru Zrinjski je odigrao dobru utakmicu protiv favoriziranog gosta i bio je prvih sat vremena utakmice bolja momčad. Iako nije postigao gol može biti sretan da nije ni primio, pa će imati realne izglede da se domogne trećeg pretkola.

Treba reći da je Zrinjski sudačku nadoknadu odigrao s igračem manje jer je Muminović dobio drugi žuti, a zatim i crveni zbog simuliranja.

Zanimljivo, od čak deset prinova za novu sezonu od prve minute u ovoj utakmici nastupio je samo jedan – Matija Katanec. U drugom dijelu ušli su Deni Simeunović te dvije prinove – Dženan Durak i Krešo Kordić.

U prvom poluvremenu Zrinjski je bio taj koji je dominirao i stvarao prilike, no najbolju šansu ipak je propustio Maribor. U 23. minuti Ibraimi je šutirao po zemlji i lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj stative domaćina.

Najbolju priliku za Zrinjski propustio je Danijel Stojanović koji je iz blizine šutirao pravo u vratara gostiju Handanovića.

U drugom dijelu ritam igre je opao. Mostarci su imali par prilika preko Pehara i Nikolića, a Slovenci su prijetili uglavnom izvana, iako su oni tada preuzeli inicijativu.

U jednom kontranapadu u završnici Muminović je pokušao iznuditi prekršaj i zaradio je drugi žuti, pa je stvorio velike probleme svom treneru u uzvratu.

Nakon završetka utakmice između ‘Zrinjskog’ i ‘Maribora’ kod zgrade ‘Spajalica’ dogodio se manji incident. Naime, prilikom prolaska autobusa s gostujućim navijačima nekoliko osoba je bocama i kamenjem zasulo vozila. Na jednom od autobusa, kako neslužbeno doznaje Bljesak.info, razbijeno je staklo, a o ozlijeđenim osobama nije bilo informacija.