Zrinjski od minus 18 do pobjede nad Bošnjakom

Zrinjski je u svojoj dvorani u vrlo čudnoj utakmici s ogromnim brojem pogrešaka porazio Bošnjaka iz Hadžića 80:73, i to nakon velikog preokreta.

Naime, gosti su u drugoj četvrtini nakon velike serije 13:0 poveli s čak 18 koševa razlike (40:22).

Međutim, domaći su serijom 8:0 do poluvremena smanjili na podnošljivijih 10 razlike (30:40), što se na koncu pokazali ključnim.

U trećoj četvrtini Zrinjski je potpuno uhvatio priključak, a onda u zadnjih pet minuta slomio uporne goste.

Domaći su imali dvojicu vrlo raspoloženih igrača – Vedrana Princa (22 poena, 8 asistencija, 5-10 trice) i Alija Demića (22 poena, 5 skokova), a kod gostiju Zrinjskom je najviše problema stvarao njihov bivši igrač Sindis Demić (26 poena), premda je sve četiri svoje trice pogodio u prvom dijelu.

Košarkaše Zrinjskog u idućem kolu čeka prvi gradski derbi protiv Studenta.