Zrinjski novom pobjedom nastavio niz neporaženosti protiv Slobode

Nogometaši Zrinjskog u petak navečer su u sklopu 12. kola Premijer lige BiH u Mostaru s 1:0 pobijedili Slobodu.

Prvi je zaprijetio domaćin u 10. minuti kada je nakon lijepe akcije Ćuže probao, a Bukvić odličnom intervencijom spasio goste.

Tri minute kasnije Bukvić je ponovno bio junak Slobode nakon što je zaustavio udarac Jukića.

U nastavku je Zrinjski dominirao u posjedu, ali nije bilo izglednijih prilika sve do samoga kraja prvog poluvremena. Prvo je Komazec promašio veliku priliku u 43. minuti kada je s pet metara glavom šutirao preko gola, da bi samo minutu kasnije stigla kazna.

Bekić je s lijeve strane ubacio u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Bilbija koji pogađa za 1:0. S tim rezultatom otišlo se i na predah.

Mostarci su furiozno otvorili drugo poluvrijeme. Prvo Stranput šutira pored gola, a nakon toga Janković u 48. minuti pogađa stativu.

Pet minuta kasnije zaprijetili su Bilbija i Sučić, ali njihovi udarci odlaze preko i pored gola.

Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja, Zrinjski je kontrolirao utakmicu, dok Sloboda nije imala nikakav odgovor.

Treba napomenuti kako je i prve službene minute za Zrinjski upisao Abdul Musa Zubairu koji je prošli tjedan dobio boravišnu dozvolu.

Abdul Musa Zubairu

Plemići su ovom pobjedom nastavili niz neporaženosti protiv Slobode u Premijer ligi BiH. Sloboda je prije sedam godina posljednji put slavila protiv Zrinjskog u PL BiH, dok su Mostarci u tom razdoblju upisali 17 pobjeda protiv Tuzlaka.

Zrinjski u 13. kolu gostuje kod Željezničara, dok će Sloboda ugostiti Široki Brijeg.

Dodajmo da će Plemići u srijedu nadoknaditi i zaostalu utakmicu protiv Širokog Brijega.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić (od 74. minute Zubairu), Bekić (od 84. minute Memija), Ćuže (od 65. minute Tičinović), Jakovljević, Sučić (od 65. minute Kamenar), Stranput, Janković (od 84. minute Juranović), Bilbija.

FK Sloboda: Bukvić, Ćivić, Osmanković, Maksimović (od 66. minute Mujarić), Komazec (od 46. minute Mehmedović), Kurtalić, Osmić (od 74. minute Husejinović), Vranješ (od 83. minute Jarović), Kapetanović (od 74. minute Jusić), Osmić, Delić.