Velež i Posušje remizirali u zanimljivoj utakmici

FK Velež i HŠK Posušje u petak su na otvaranju 12. kola Premijer lige BiH u Gabeli odigrali utakmicu bez pobjednika – 1:1.

Posušje je bolje otvorilo utakmicu što im se isplatilo u 12. minuti kada je Hanuljak ubacio, a Jović pogodio za vodstvo gostiju.

Primljeni gol je probudio Velež koji je pokušao uzvratiti preko Džankovića, ali Kukić sjajnim reakcijama spašava Posušje.

Mostarci u 27. minuti dolaze do izjednačenja. Prvo je Zajmović pogodio gredu, a u nastavku akcije Halilović postiže sjajan pogodak s 25 metara.

Deset minuta kasnije Velež je mogao i do potpunog preokreta, ali raspoloženi Kukić brani pokušaj Ovčine. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti u 43. minuti kada je Pavkovićev udarac odsjeo na gredi.

Toni Jović

U drugom dijelu je malo pao ritam utakmice. Veliku priliku Velež je propustio realizirati u 63. minuti. Kvakić je šutirao glavom, Kukić obranio, nakon čega Zajmović s par metara pogađa stativu.

Milanović se u 75. minuti našao u dobroj prilici, ali Bogdanović brani njegov pokušaj glavom.

Posušje je u 81. minuti propustilo veliku priliku. Brković je iz jednog prekida ubacio loptu za Begića koji pogađa gredu. Gosti su nakon toga nastavili s pritiscima, u 88. je dobro šutirao Boban, ali Bogdanović brani.

Blagojević je u 90. minuti uputio neugodan centaršut, a Kukić krajnjim naporom loptu šalje u korner. To je bila i posljednja veća prilika na utakmici.

Velež u sljedećem kolu gostuje kod Igmana, dok će Posušje ugostiti Tuzla City.

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Pršeš, Ovčina, Hasanović, Ikić, Halilović (od 78. minute Vehabović), Kvakić, Zajmović (od 71. minute Barou), Dejanović, Džanković (od 46. minute Pantelić).

HŠK Posušje: Kukić, Brković (od 87. minute Šilić), Landeka (od 66. minute Milanović), Krišto, Hanuljak, Begić, Jović (od 76. minute Boban), Pavković, Horić, Dadić, Krešić (od 76. D. Begić).

Tuzla City – Sarajevo 1:0

Nogometaši Tuzla Cityja su u 12. kolu Premijer lige BiH minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) pobijedili Sarajevo.

Gol vrijedan tri boda je postigao Semir Smajlagić u 55. minuti na asistenciju Fernarda Daria Ferreyre.

Najbolju priliku u otvaranju susreta imao je Asmir Suljić, ali je njegov udarac u 13. minuti utakmice zaustavila stativa. Dva minuta kasnije pokušao je i Ivan Ikić, ali bez uspjeha.

U 26. minuti ponovo pokušava Ikić, ali njegov udarac odlazi pored gola. Do kraja poluvremena Tuzla City nije stvorio konkretniju priliku, a Sarajevo je jedino preko Suljića uspio zaprijetiti domaćima.

U drugom dijelu Tuzla City je krenuo mnogo angažiranije. Smajlagić je postigao gol za vodstvo, a Petar Mišić u 63. minuti nije iskoristio jedanaesterac, odnosno golman Muhamed Šahinović je obranio.

Do kraja susreta Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali nisu ozbiljnije ugrozili mrežu Nevresa Fejzića.