Zrinjski nadigrao Željezničar, Bilbija postavio osobni rekord

Zrinjski je u derbiju kola pobijedio Željezničar rezultatom 2:0 na čitlučkim Barama.

Već u ranoj fazi utakmice, Plemići dolaze do vodstva preko dobro poznate kombinacije – Ćorluka je asistrirao Bilbiji za 1:0 u 11. minuti susreta.

Samo 16 minuta nakon, Kiš je ubacio loptu u prostor, a za 2:0 ponovno pogađa Nemanja Bilbija.

Bilbija je imao šansu za hattick u 79. minuti, ali ne uspijeva realizirati pogodak, pa je konačan rezultat ostao 2:0.

Iako je Željezničar došao s novim trenerom Nerminom Bašićem, na terenu su izgledali nemoćno.

Tek u 55. minuti su imali prvi šut u okvir gola, a najbolju šansu imali su u 89. minuti kada udarac Hodžića pogađa vanjski dio mreže.

S ova dva gola, Bilbija je postavio i osobni rekord, jer je Željezničar klub kojem je zabio najviše golova, ukupno 14.

Zanimljiv je podatak i da je Bilbija postizao golove protiv svih aktualnih članova Premijer lige, a s 20 pogodaka uvjerljivo je prvi na listi strijelaca.