Zrinjski na Grbavici predao Želji primat najboljega kluba u BiH!?

Zrinjski je pao na Grbavici! Željo je dobio derbi 7. kola Lige za prvaka protiv aktualnoga prvaka BiH sa 2:1, a samim time napravio veliki korak ka osvajanju titule prvaka pošto tri kola prije završetka sezone ima 3 boda prednosti u odnosu na Sarajevo, te 4 boda više od Zrinjskog, a ukoliko se još zna da se u narednom kolu sastaju upravo Zrinjski i Sarajevo onda su Željini izgledi u toj utrci još veći.

Prva ozbiljnija situacija na derbiju dogodila se u osmoj minuti kada je Zeba pokušao iznenaditi Pirića iskosa s desne strane, ali je vratar Zrinjskog obranio. “Plemići” su odgovorili u 16. minuti kada je Filipović uputio opasan udarac iz slobodnog udarca, no lopta je otišla malo pored gola Željezničara.

“Plavi” su došli do prednosti u 21. minuti. Lendrić je na asistenciju Markovića postigao pogodak u svom stilu (zakucavanje iz peterca), nakon čega je “proključala” Grbavica. Dugo nije bilo nikakvih uzbuđenja, a u 39. minuti viđen je loš pokušaj Todorovića. Crnov je pokušao u 44. minuti, a nakon toga Siniša Stevanović je imao dvije sjajne reakcije u obrani.

Odmah na početku drugog poluvremena Željezničar je zaprijetio. Opasan udarac s 20-ak metara uputio je Bekrić, no Pirić je obranio. Kjosevski je u 48. minuti imao dvije fantastične obrane nakon udaraca Mešanovića. Petrak je pokušao u 51. minuti, a vratar Željezničara je ponovo bio siguran.

Stojkić je u 59. minuti šutirao iskosa s lijeve strane, a lopta je otišla daleko pored gola. Kjosevski je minutu poslije dobro pratio akciju Zrinjskog i na vrijeme pokupio loptu. Opasna situacija pred golom Željezničara desila se u 64. minuti, ali na kraju je Boccaccini otklonio opasnost.

Bekrić je u 69. minuti šutirao ravno u Pirića nakon što mu je loptu ostavio Stevanović. U 72. minuti Stevanović je napravio sjajan potez, ali je završnica bila veoma loša. Plavi su postigli drugi gol u 76. minuti. Miroslav Stevanović je ostavio sjajnu loptu za Markovića, koji je postigao prelijep pogodak.

Ipak, vratila se neizvjesnost u utakmicu. Filipović je u 80. minuti pogodio za 2:1. Kjosevski je u 89. minuti zaustavio novi pokušaj Filipovića. Do kraja nije bilo prilika vrijednih spomena i ostalo je tih 2:1.

Željezničar – Zrinjski 2:1 (Lendrić 21, Marković 76 / Filipović 80)

SARAJEVO – Stadion: Grbavica. Gledatelja: 10.000. Sudac: Edin Jakupović (Bihać). Žuti kartoni: Zeba, Stevanović S., Bekrić (Željezničar), Stojkić (Zrinjski).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanović, Boccaccini, Crnov (od 75. minute Zakrić), Marković, Bekrić, Bogičević, Stanić, Zeba (od 50. minute Blagojević), Lendrić i M.Stevanović. Šef stručnog stožera: Slavko Petrović.

ZRINJSKI: Pirić, Tomić, Barić, Stojkić (od 70. minute Kobijar), Todorović (od 81. minute Kukoč), Mešanović (od 70. minute Kajkut), Petrak, Jakovljević, Katane, Filipović i Bilbija. Šef stručnog stožera: Blaž Slišković.