Zrinjski izvukao odličan rezultat u gostima kod Utrechta

Nogometaši Zrinjskog zadovoljni odlaze s vrućeg gostovanja u Utrechtu.

Izabranici Harija Vukasa su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu, odigrali neriješeno (1:1) protiv favoriziranog domaćina.

Plemići su hrabro otvorili utakmicu, ali je domaćin ubrzo preuzeo inicijativu. Pokušavali su sa šutevima izvan 16 metara, ali je Brkić branio bez većih problema.

Veliku priliku Utrecht je imao u 17. minuti preko Lonwijka, ali njegova lopta odlazi pored stative. Zrinjski pet minuta kasnije odgovara preko Govedarice koji sjajno šutira s 25 metara ali je Jensen sigurno brani.

Kazna za sve promašaje domaćine je stigla je u 34. minuti. Plemići su odigrali fantastičnu kontru nakon koje je Govedarica sjajno pogodio za 1:0.

Zrinjski je vrlo brzo mogao i do drugog pogotka, ali Kadušićev udarac brani Jensen.

Utrecht je najbolju priliku imao u 47. minuti. Lonwijk se opet našao u velikoj prilici, ali Brkić sjajno brani i Plemići na predah odlaze s prednošću od 1:0.

Domaćin je agresivno krenuo u drugo poluvrijeme. U 40 sekundi prave dvije dobre prilike, ali raspoloženi Brkić čuva svoju mrežu netaknutom.

U 56. minuti je Čirjak s vrha kaznenog prostora probao iznenaditi golmana Utrechta, ali lopta odlazi pored stative. Tri minute kasnije prijeti Rustemović glavom, ali lopta ovaj put odlazi malo iznad gola.

U 60. minuti Utrecht dolazi do izjednačenja. Kerk pogađa sjajnim udarcem iz voleja i donosi veliku radost domaćim navijačima na tribinama.

Domaćin je vrlo brzo mogao doći i do potpunog preokreta, ali je Brkić ponovno bio na visini zadatka.

Utrecht je preuzeo inicijativu, okupirali su gol gostiju, ali do gola nisu uspjeli doći i Zrinjski zadovoljan odlazi na uzvrat u Mostar.

Utakmicu su obilježile i tenzije domaćih igrača, ali i navijača koji su u više navrata ubacivali razne predmete prema golmanu Zrinjskog.

Uzvrat u Mostaru na rasporedu je 1. kolovoza.