Zrinjski do boda u derbiju, Široki Brijeg poražen, GOŠK-u i Travniku po bod na strani

Danas je na rasporedu bilo pretposljednje 29. kolo nogometne Premijer lige BiH. No, ni nakon današnjeg kola nedoumice oko putnika u Europu, ali i u niži rang, nisu riješene, tako da ćemo imena tih klubova saznati u posljednjem kolu.

U derbiju kola igranom Pod Bijelim Brijegom Zrinjski i Sarajevo su remizirali 2:2. Zrinjski je imao dva gola prednosti, ali Sarajevo se vratilo. Također, Mostarci mogu biti zadovoljni ovakvim ishodom jer su utakmicu završili s dva igrača manje (Poredski i Šćepanović morali izvan igre zbog dva žuta kartona). Upravo je Poredski doveo Zrinjski u vodstvo već u 2. minuti utakmice. Na 2:0 povisio je Muminović u 21. minuti, dok su Sarajevo golove postigli Haurdić u 41. minuti i Todorović u 55. minuti.

‘Izmiješani’ sastav Širokog Brijega je poražen na gostovanju u Gradačcu (2:1). Golove za Zvijezdu su postigli Halilović u 6. minuti i Stančevski u 58. minuti. Poraz je ublažio Krešimir Kordić pogotkom u 87. minuti.

Davljenici GOŠK i Travnik su remizirali na gostovanjima u Prijedoru, odnosno u Banjaluci.

Zvijezda – Široki Brijeg 2:1
Zrinjski – Sarajevo 2:2
Rudar – GOŠK 1:1
Borac – Travnik 2:2
Čelik – Gradina 2:1
Radnik – Olimpic 0:0
Slavija – Velež 2:0
Željezničar – Leotar 2:0