Željezničar uvjerljiv protiv Krupe, Borac u sudačkom dodatku do punog plijena

Domaćini su bili uspješni u dva posljednja susreta 8. Kola Premijerlige BiH, a posebno impresivan bio je nastup Željezničara koji je na Grbavici s visokih 4:1 porazio Krupu i na najljepši način obilježio 96. rođendan kluba.

Goran Zakarić je u 34. minuti na asistenciju Zajka Zebe pogodio za 1:0, a tri minute kasnije Sinan Ramović nakon proigravanja Asima Zeca udvostručio prednost i postavio rezultat prvog poluvremena.

Zakarić je svojim drugim pogotkom u 54. minuti otklonio sve dvojbe oko pobjednika da bi Blagojević u 84. minuti iz prekrasno izvedenog slobodnjaka povisio prednost na 4:0. Gosti su u sudačkom dodatku preko Elvira Koljića stigli do počasnog gola i smanjili na konačnih 4:1.

U dvoboju Borca i Radnika mreže su mirovale do pred sami kraj, međutim u sudačkoj nadoknadi vremena grešku vratar Lučića koristi Petar Kunić i pogađa za slavlje domaćih od 1:0.

Željezničar je novom pobjedom učvrstio drugu poziciju sa dva boda manje iza vodećeg Zrinjskog, dok je Borac ovom pobjedom ponovno bodovno izjednačen sa Širokobriježanima na diobi četvrtog mjesta.