Željezničar šokirao Sarajevo u 96. minuti, Peljto imao pune ruke posla

Utakmica u sklopu 31. kola Premijer lige između Sarajeva i Željezničara koja se igrala na Koševu završena je rezultatom 2:2.

Sarajevo je bolje otvorilo susret stvarajući opasnost pred golom gostiju već u 4. minuti, ali bez realizacije.

Rani sukob između Amoaha i Varešanovića je smirio Peljto.

U 24. minuti došlo je do prekida zbog bacanja baklji od strane navijača Željezničara.

Pogotkom Varešanovića u 35. minuti Sarajevo dolazi do vodstva.

Peljto je u sarajevskom derbiju imao pune ruke posla, podijelio je šest žutih kartona uz jedan crveni karton na samom kraju.

U 75. minuti Oliviera pogađa za vodstvo Sarajeva od 2:0.

Željo se vraća u utakmicu samo dvije minute nakon, na odbijanac je natrčao Jašarević i zabio za 2:1.

Za konačnih 2:2 i šok Sarajevu zabija Krpić pred sam kraj utakmice u 96. minuti nakon što je Beganović centrirao loptu.