Željezničar razbio Leotar, novi kiks Tuzle

Nogometaši Željezničara u subotu su u sklopu 25. kola Premijer lige BiH na Grbavici svladali Leotar rezultatom 3:0.

Nije moglo bolje početi po domaćina. Već u petoj minuti Semir Štilić upošljava Armina Hodžića koji rutinski pogađa mrežu Trebinjaca za vodstvo Željezničara.

Nastavila se dobra igra domaćina koji je dominirao u nastavku prvog dijela. Većih prilika nije bilo sve do 23. minute kada smo vidjeli i drugi pogodak.

Ovoga puta Armin Hodžić je asistent, dodao je loptu za Sedada Subašića koji se namjestio na lijevu nogu i lijepo pogodio mrežu Dušana Puletića.

Pet minuta kasnije još jedna sjajna akcija Željezničara koju je pogotkom okrunio Nedim Mekić za vodstvo od 3:0.

Željezničar je i u nastavku utakmice bio bolji protivnik, ali se rezultat do kraja više nije mijenjao.

Tuzla City – Radnik 3:3

Nogometaši Tuzla Cityja i Radnika na Tušnju su odigrali zanimljivu utakmicu koja je završila bez pobjednika – 3:3.

Tuzlaci su novim kiksom produbili veliku krizu, dok su Bijeljinci stigli do važnog boda u borbi za opstanak, ali itekako mogu žaliti za punim plijenom.

Veliki pljusak i težak teren od starta utakmice su otežavali posao igračima oba tima, a u takvim uvjetima bolje su se snašli gosti koji su do vodstva stigli u 10. minuti.

Vazda je ubacio iz kornera, a Živković je glavom pogodio za vodstvo Bijeljinaca 1:0. Do isteka prvog dijela domaći su jalovo napadali, ali pravih prilika nije bilo i rezultat se nije mijenjao.

Ipak, Tuzla City je poravnala na startu drugog dijela. U 58. minuti Mehanović je izveo korner, a defenzivac Čeliković je glavom poravnao na 1:1. Osam minuta kasnije, gosti su ponovo poveli i to ponovo nakon kornera.

Ubacio je Blagojević, Đorić je skočio i pogodio glavom za vodstvo Radnika 2:1 u 58. minuti.

To nije bilo sve jer je revija golova nastavljena u 69. minuti. Ferreyra je lijepo centrirao, a na pravom mjestu našao se Džafić koji je ponovo izjednačio rezultat na 2:2, prenosi Klix.

I kada se činilo da će tako ostati, Haris Handžić je u 86. minuti donio treće vodstvo Radniku koji je bio nadomak pobjede. Ipak, u 91. minuti Mišić je spasio Tuzlake poraza i postavio je konačnih 3:3.