Željezničar pregazio Slobodu u Tuzli i preuzeo prvo mjesto

FK Željezničar je u 16. kolu Premijer lige BiH upisao uvjerljivu pobjedu nad FK Sloboda. Na Tušnju je bilo visokih 0:4.

Gosti su u 15. minuti stigli do vodstva. Poslije ubačaja iz kuta i gužve u kaznenom prostoru majstorski gol petom je postigao Osmanković, prenosi Sportsport.ba.

Pri tome su uslijedili žestoki prosvjedi domaćih igrača koji su smatrali da je stoper gostiju prethodno u skoku napravio prekršaj, ali sudac Petrović je ostao pri svom te je pokazao na centar.

Početak drugog poluvremena donio je jedan od najljepših golova u dosadašnjem dijelu sezone. Semir Štilić se u 51. minuti poigrao s obranom Slobode i na fenomenalan način lob udarcem svladao Lakića za 0:2.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 79. minuti utakmice. Igrač utakmice Štilić je proigrao Krpića koji izlazi sam pred Lakića i rutinski pogađa za 0:3. Konačan rezultat u 90. minuti postavio je pričuva Zajmović kojem je asistirao debitant Subašić.

Ovom pobjedom Željezničar se bodovno izjednačio s Sarajevom na ljestvici, ali je zbog bolje gol-razlike preuzeo prvo mjesto od svog gradskog rivala. Na drugoj strani, Slobodina serija bez pobjede u prvenstvu sada je produžena na osam utakmica.