Zrinjski unatoč lošim uvjetima razbio Tuzlu City

Nogometaši Zrinjskog su u 16. kolu Premijer lige BiH u Mostaru s 4:0 pobijedili Tuzlu City.

Odigravanje utakmice bilo je upitno zbog natopljenog terena. Obilna kiša padala je cijeli dan u Mostaru, ali je prije početka utakmice popustila i odlučeno je da će se utakmica odigrati.

Zrinjski je u utakmicu ušao s novim trenerom. Ugovor je raskinut s Harijem Vukasom, a na njegovo mjesto je privremeno uskočio Nenad Gagro.

Njegov debi nije mogao bolje započeti s obzirom na to da su Plemići već u šestoj minuti došli do vodstva.

Čirjak je šutirao, a lopta je na putu prema golu zakačila Hadžanovića i tako prevarila Fejzića.

U 12. minuti je nakon jednog lažnjaka pokušao Tičinović, ali lopta odlazi preko gola.

Uvjeti za igru bili su jako loši, lopta se jedva kretala po terenu, a problemi s ozljedama pojavili su se već sredinom prvog poluvremena. U 24. minuti igru je zbog ozljede preporne morao napustiti Ibanez umjesto kojega je ušao Barišić.

U 33. minuti Zrinjski dolazi do drugog gola.

Kunić je šutirao, a loptu je zakačio Terzić i ona odlazi iza Fejzićevih leđa.

Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao i Zrinjski na predah odlazi s zasluženih 2:0.

Kiša je u drugom poluvremenu prestala pa je igračima bilo malo lakše igrati iako je teren i dalje bio u lošem stanju.

Gosti su agresivnije otvorili drugi dio, preuzeli su terensku inicijativu, ali je obrana Zrinjskog sjajno odrađivala svoj dio posla.

Usprkos sve učestalijim napadima Tuzle, do novog gola u 64. minuti ipak stiže Zrinjski. Tičinović je prošao po lijevoj strani i ubacio za Mandića koji je rutinski zabio za 3:0.

Točku na “i” stavio je Kristijan Stanić u 80. minuti. Barišić je ubacio s desne strane, a mladi igrač Zrinjskog glavom pogodio za visokih 4:0.

Gosti su najbolju priliku imali u 87. minuti kada je Kojić s 30-ak metara pogodio gredu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Zrinjski zasluženo dolazi do tri boda.

Zrinjski je ovom pobjedom skočio na peto mjesto i sada ima 26 bodova, jedan manje od četverpolasirane Tuzle City.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Gojković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Barbarić, Ibanez (od 24. minute Barišić), Rustemović, Mandić, Tičinović (od 66. minute Stanić), Kadušić (od 87. minute Čoko).

FK TUZLA CITY: Fejzić, Crnkić, Beganović (od 67. minute Mešinović), Kojić, Ramić, Terzić, Hadžanović, Nukić, Ubiparip (od 81. minute Husejinović), Sesar, Zlatković (od 40. minute Kovčić).