Željezničar povećao prednost, Čelik još bliže ispadanju iz lige

Današnje popodne na nogometnim travnjacima Premijerlige BiH proteklo je u znaku domaćih klubova s obzirom da su uz Zrinjski bod u gostima osvojili još samo nogometaši Čelika, iako su imali premije od 25.000 KM po igraču za pobjedu na tuzlanskom Tušnju, no Zeničani nisu uspjeli i sada su još bliže ispadanju iz elitnog ranga natjecanja.

Štoviše, domaća Sloboda je zgoditkom Darka Todorovića iz 21. minute vodila do pred sam kraj susreta kada je Nemanja Anđušić ipak zabio gol za goste i donio im jedan bod, koji ih ipak u konačnici neće previše zadovoljiti, jer su Tuzlaci zadržali osam bodova prednosti, a igrači GOŠK-a čak povećali prednost na 10 bodova s obzirom da su slavili domaću 2:0 pobjedu protiv Mladosti (Mateo Rodin, Josip Ereiz).

Uspješan domaćin bio je i Borac svladavši s minimalnih 1:0 već otpisane Vitežane, a taj jedini gol na ovom susretu postigao je Petar Kunić iz kaznenoga udarca u 81. minuti.

Željezničar je u uvodnim minutama susreta s Radnikom zabio dva gola za veliku prednost, no kako su gosti preko Franića u 57. minuti smanjili domaćin se ipak morao dobrano pomučiti da stigne do punoga plijena.

Vodeći gol za Adžemovu momčad postigao je Stojan Vranješ u 5. minuti nakon asistencije Voje Ubiparipa, a potom se dvije minute kasnije Vranješ našao u ulozi asistenta, a gol za 2:0 postigao Zajmović.

Liga za prvaka – 3. kolo:

Široki Brijeg – Zrinjski 0:0, Željezničar – Radnik 2:1, Sarajevo – Krupa (18.00).