Željezničar nastradao u Mariboru, Rukavina spasio Dinamo

Prvak BiH započeo je novu nogometnu sezonu uvjerljivim porazom u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Nogometaši Željezničara su u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka večeras u gostima poraženi od Maribora sa 4:1 (0:1).

Jedini pogodak za plave sa “Grbavice” postigao je Adilović u 15. minuti, dok su strijelci za Maribor bili Berič (47., 76.), Mezga (67.- 11m) i Tavares (90.). Uzvratni susret na rasporedu je 24. srpnja u Sarajevu.

Nogometaši zagrebačkog Dinama sretno su izvukli remi (1-1) na gostovanju kod bugarskog prvaka Ludogoreca u Razgradu u prvom dvoboju drugog pretkola Lige prvaka.

Pri istjecanju druge minute sudačke nadoknade drugog poluvremena Ante Rukavina najprije je pravovremenom defenzivnom reakcijom spriječio Aleksandrova pospremanja lopte u praznu Kelavinu mrežu nakon akcije Guldana i Guele, da bi potom, samo nekoliko sekundi kasnije, na drugoj strani Šibenčanin izjednačio postavivši konačan rezultat. Okrunio je akcijuAlispahića i Sammira, koju je dugim izlaskom iz vlastite polovice terena omogućio Domagoj Vida, pogodivši glavom nakon što je nadskočio domaćeg vratara Golubovića. Strijelac za Ludogorec bio je Marcelinho u 67. minuti.