Željezničar na svojem travnjaku svladao Plemiće: Krpić “presudio” Zrinjskom

FK Željezničar pobijedio je HŠK Zrinjski Mostar rezultatom 2:0 na Grbavici u 3. kolu Premijer lige BiH.

Plemići su bolje ušli u utakmicu i već u 4. minuti u dobroj prilici našao se Todorović, ali nije bio precizan. Domaćini su zatim povezali dva dobra napada, međutim nije bilo velike opasnosti pred Soldinim vratima.

U 20. minuti iz opasnog napada prijeti Željezničar, ali vratar Zrinjskog uz malo poteškoća ipak je sačuvao svoju mrežu.

Visok ritam postavile su obje momčadi, no nedostajalo je pravih prilika. U 35. minuti u sjajnoj prilici našao se Toni Jović koji puca sa samo sedam metara, ali lopta je otišla pored gola.

Samo minutu kasnije taj promašaj s druge strane kažnjava Sulejman Krpić. Krpića je lopta sretno pogodila i odbila se u gol za vodstvo domaćih od 1:0.

Krpić je u 41. minuti realizirao i kazneni udarac i tako doveo Željezničar do vodstva od 2:0.

Domaćini su i u drugo poluvrijeme ušli bolje. Nogometaši Željezničara kreirali su više šansi, i lako kontrolirali utakmicu. Zrinjski je u 69. minuti imao sjajnu priliku preko Jovića doći do gola, ali Kjosevski odlično brani.

Domaćini su do kraja uspjeli sačuvati prednost, tako da je susret završio rezultatom 2:0.

HŠK Zrinjski Mostar u sljedećem kolu ide na gostovanje kod Čelika, dok će FK Željezničar snage odmjeriti na gostujućem terenu protiv FK Zvijezda 09.

Rezultati by SofaScore

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić, Zec, Krpić, Blagojević, Bogičević, Veselinović, Hajdarević, Rodin.

ZRINJSKI: Soldo, Galić, Barišić, Jović, Pezer, Todorović, Barić, Jakovljević, Rustemović, Kadušić, Bilbija.