Željezničar majstorskim golom Štilića pobijedio Tuzlu City

Željezničar je pred svojom publikom u novom izdanju stadiona Grbavica pobijedio momčad Tuzla Cityja s minimalnih 1:0.

Pravih prilika pred golom Nevresa Fejzića nije bilo, ali redali su se ozbiljni napadi gdje je nedostajala samo malo bolja završnica da Željezničar dođe do vodstva. Štilić je kreirao nekoliko prilika svojim saigračima, a gol gostiju najčešće je testirao Mladen Veselinović, koji je u više navrata šutirao previše mlako da bi savladao Fejzića, piše Sport1.ba.

I pored toga, Željezničar je dominaciju prenio i u nastavak susreta, a već u 50. minuti, utakmica je efektivno bio riješena. Dubinsku loptu ka Ramoviću pogrešno procjenjuje Ivan Kostić. Dopušta nogometašu domaćih da mu pobjegne i onda ga ruši u gol prilici startom s leđa, iako je bio svjestan da već ima žuti karton. Sudac Topalović nije imao izbora, dao mu je drugi žuti karton i isključio ga, a Željezničar je dobio priliku da zaprijeti iz slobodnog udarca.

Semir Štilić je majstorski pogodio za 1:0, a domaći su nakon toga bili jako blizu osvajanja punog plijena i zadržavanja koraka za najvećim rivalom Sarajevom.

Imao je Željezničar priliku da već u idućim minutama udvostruči svoju prednost, ali spetljao se još jednom pred golom protivnika Mladen Veselinović. Elvir Baljić je regovao uvođenjem u igru Dženisa Beganovića umjesto Filipa Arežine i u značajnoj mjeri je popravio krvnu sliku svoje momčad koja je dotad djelovala jako loše.

Upravo je Beganović pripremio solidnu priliku Voji Ubiparipu, koji glavom nije šutirao previše dobro i Kjosevski je bez problema odbranio njegov pokušaj. Željezničar je imao još nekoliko prilika za povećanje prednosti, a najbliže golu bili su Kosorić koji je loše šutirao nakon prekida, te u dva navrata Mladen Veselinović koji je oba puta šutirao jako loše, što je značajno naljutilo trenera Željezničara Amara Osima.

U 78. minuti, Ivan Lendrić propušta istinski zicer. Nukić je uklizao i izbacio loptu, koja dolazi do napadača Željezničara. Bila je to mat pozicija, ali njegov udarac brani Fejzić.

U 85. minuti, gosti su tražili jedanaesterac nakon klizećeg starta nad Crnkićem u kaznenom prostoru Željezničara, ali sudac Sabrija Topalović je pokazao da se igra nastavi.

Do kraja susreta, većih uzbuđenja nije bilo.