Zec prebrz za Željinu obranu, ali Želji ipak vrijedan bod na Tušnju

Asim Zec je bio nerješiva enigma za nogometaše Željezničara u utakmici 6. Kola Lige za prvaka, međutim momčad Slavka Petrovića na kraju je ipak izborila neodlučenih 2:2, te na taj način ponovno vratila lidersku poziciju u svoje vlasništvo nakon što su ih igrači Zrinjskoga sa iste bili “makli” u razdoblju od 24 sata.

Spomenuti Zec je prvi put u 13. minuti pobjegao obrani gostiju i na proigravanje Ordagića zabio gol za 1:0. Lendrić je u 30. minuti u prvoj velikoj šansi gostiju zaobišao vratara Erića, ali potom loše šutirao i prilika je otišla u nepovrat.

Sedam minuta kasnije ipak se dogodilo izjednačenje, jer je Ivan Crnov primivši dubinsku loptu od Miroslava Stevanovića sjajno prebacio vratara domaćih i svojim prvijencem u dresu Željezničara podigao na noge gostujući dio tušanjske tribine.

Na isteku prvih 45 minuta Zec je još jedanput neuhvatljiv za obranu “Plavih”, ovoga puta u ulozi asistenta je Hairlahović, a Zecu je to deveti gol sezone za novu prednost domaćina.

Sloboda je bolje otvorila i nastavak susreta, pa su Tuzlaci veliku šansu imali u 48. minuti, međutim vratnica je bila saveznik gostiju. Igrala se 84. minuta kada na scenu stupa Stevo Nikolić i zabija gol, ispostavit će se za konačnih 2:2.

Željezničar se ovim bodom vratio na vrh poretka, pa predstojeći derbi sa Zrinjskim na Grbavici dočekuje s liderske pozicije, odnosno bodom prednosti ulazi u međusobnu utakmicu s Mostarcima, koja bi mogla dosta odlučivati, ali zapravo puno toga će odlučiti svaka utakmica u posljednja četiri prvenstvena kola.