Započela Liga Hercegovine: Veterani Čapljine bolji od Zrinjskog, Ljubuški nadigrao Tomislavgrad

U Čapljini je započeo 17. turnir Lige Hercegovine na kojem nastupa devet ekipa.

Prije svečanog otvorenja utakmicu su odigrali veterani Čapljine i Zrinjskog. Ekipa Čapljine bila je bolja na domaćem terenu sa 4:2.

Ekipe su se u prvom poluvremenu zagrijavale tako da nije bilo zgoditaka, pa su tako u nastavku nadoknadili sa izvrsnim golovima.

Prvi gol za Čapljinu postigao je Damir Obad, a samo minutu kasnije došlo je do izjednačenja.

Uspješan za Zrinjski bio je Vjeko Sušac.

Čapljina je uzvratila preko Pere Menala. Dario Jelčić povećao je na 3:1, dok je Žani Buhovac postigao drugi gol za Zrinjski.

Konačan rezultat susreta 4:2, drugim pogotkom za ekipu Čapljine, postavio je Pero Menalo.

Nakon utakmice veterana, turnir je svečano otvorio Ivan Zeljko predsjednik Udruge ”Liga Hercegovine”.

Ovo je 17. po redu turnir Lige Hercegovine i održava se ovdje u Čapljini kojoj zahvaljujem na izvrsnoj pripremi i organizaciji događaja. Čestitam svim pobjednicima liga mjesnih zajednica u njihovim gradovima i općinama i svima želim puno sreće te se nadam da će gledateljima pružiti izvrstan nogomet, kazao je Zeljko.

Tomislavgrad na ovom turniru trebala je predstavljati ekipa Kola, no zbog koronavirusa morali su odustati od natjecanja, tako da ih je zamijenila ekipa Brišnik.

Prvu natjecateljsku utakmicu odigrale su ekipe Ljubuškog i Brišnik, a pobjedu je upisala ekipa Ljubuškog (6:1).

Ljubušaci su ovaj turnir otvorili izvrsnom igrom, postigli su čak šest golova, a strijelci su bili: Ivan Raguž, Andrej Markić (2), Renato Perić, Antonio Čuljak, Miroslav Pehar dok je jedini gol za Brišnik postigao Tomislav Ćetić.