Zagrijavanje za Široki: Bosna Royal uvjerljivo poražena od Lovćena

Subota (19 sati) nam na Pecari donosi košarkaški derbi Širokog i Bosne Royal, a kao svojevrsno zagrijavanje za taj dvoboj sarajevskim “Studentima” je poslužilo i večerašnji sraz s Lovćenom čime je negdašnji europski prvak završio nastup u Drugoj ABA ligi ove sezone.

Bosna je u ovom susretu poražena sa 85:100 od gostiju iz Cetinja, iako je nakon prve četvrtine vodila s minimalnih 27:26, no gosti su se razgoropadili u drugom periodu igre te na poluvrijeme otišli s prednošću 55:43.

U nastavku susreta momčad Lovćena je rutinski odrađivala posao i bez poteškoća utakmicu okončala sigurnom pobjedom do koje su je predvodili Draško Albijanić s 31 poeno, te Laktović sa 18 postignutih poena.

Bosna je dosta kombinirala sa svojim sastavom, pa je njihove strijelce predvodio Durak s 20 poena. Bilo je vidljivo kako su “Studenti” mislima već okrenuti ka Širokom što je i logično, jer susret protiv Lovćena nije imao rezultatskog značaja, dok bi im eventualna pobjeda u Širokom Brijegu itekako puno dobroga mogla donijeti.

Dodajmo kako je u zadnjem kolu Druge ABA lige poražen i drugi bh predstavnik, a bolji od Zrinjskoga u Tivtu sa 84:72 bio je domaći Teod.

Savić je s 23 poena predvodio domaćine, a Luka Igrutinović sa 18 poena mostarske “Plemiće”.