Zagreb na krilima Klarice srušio PSG, briljirao i Ljubušak

Rukometaši Zagreba u susretu su pretposljednjeg, 13. kola skupine A Lige prvaka u Areni Zagreb svladali Paris SG sa 28-26 (13-13) i osigurali prolazak u osminu finala.

Fantastičnu napadačku utakmicu odigrao je Luka Lovre Klarica s 10 golova, po četiri su dodali Miloš Kos i Ivan Čupić, dok je Ljubušak Matej Mandić sakupio 11 obrana. Kod gostiju je Kamil Syprzak zabio šest golova, a Ferran Sole četiri.

Igrači hrvatskog prvaka su odigrali sjajnu utakmicu protiv renomiranog protivnika, tijekom čitavog dvoboja bili u rezultatskom priključku da bi postigli četiri posljednja gola na utakmici u posljednje četiri minute i tako zaostatak 24-26 pretvorili u konačnu pobjedu 28-26.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta Zagreb je imao prednost 23-21, a nakon što je Ivan Čupić realizirao sedmerac i 24-22 uz igrača više uoči zadnjih sedam minuta. Ipak, Parižani su se uspjeli vratiti, napraviti seriju 4-0 i preokrenuti rezultat u svoju korist.

No, u samoj završnici briljirao je vratar Matej Mandić s tri obrane, dok su Dibirov i Klarica pogađali prazan gol gostiju, a Čupić je realizirao još jedan sedmerac i Zagreb je ostvario vrijednu pobjedu, piše Hina.

S ova dva boda Zagreb je čak preskočio i Pick Szeged na petom mjestu, sada ima 14 bodova, dok je mađarski sastav šesti sa 13, Paris SG je treći sa 15 bodova, koliko ima i četvrto Kielce.

Na vrhu je Kiel sa 20 bodova, drugi Aalborg ima 18, dok su predzadnji Kolstad s devet i zadnji Pelister bez bodova otpali iz borbe za osminu finala.

U posljednjem, 14. kolu Zagreb će 6. ožujka gostovati kod Kiela.